Napisz do nas: info@fanaberia.net.pl Zadzwoń: +48518606081
do kasy suma: 0,00 zł
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Paczkomaty) już od 149,00 zł.
Dzień wszystkich Matek ! 0
Dzień wszystkich Matek !

                                                                

Maj rozpieszcza nas budzącą się do życia przyrodą, pięknymi kwiatami, coraz cieplejszą pogodą oraz pierwszymi darami natury. Nie bez przypadku Dzień Matki obchodzimy właśnie w tym miesiącu. W Polsce przypada dokładnie 26 maja, kiedy to obdarowujemy nasze Mamy pięknymi kwiatami, upominkami i laurkami.

Dzień, w którym doceniamy całe poświęcenie, opiekę i miłość jaką obdarowują nas nasze mamy. Dzień, w którym chcemy pokazać ogrom naszej miłości i wdzięczności. Od lat ten zwyczaj jest niezmienny i celebrowany na indywidualny sposób.

W różnych krajach obchodzony jest Dzień Matki inaczej i przypada czasami na inny dzień maja.

W Indiach praktykuje się święto Durga Puja, które jest dedykowane Matce Bogów Durga i Wielkiej Matce Kali Ma. Jest to pradawny zwyczaj obchodzony w drugą niedzielę maja. Od niedawna zaczęto również świętować ten dzień jako Dzień Matki rodzicielki.

10 maja w Meksyku, również nie zapomina się o duchowym znaczeniu święta Dnia Matki. Meksykanie rozpoczynają ten dzień mszą na cześć Najświętszej Dziewicy, wychwalając cechy macierzyństwa i doceniając jego piękno. Tradycją również jest przygotowywanie przez dzieci uroczyste śniadanie swoim mamom oraz wręczanie kwiatów lub jakiegoś upominku.

Włosi również bardzo przykładają się do celebrowania Dnia Matki. Naród kojarzony z tradycyjnego traktowania rodziny, świętuje uroczystym obiadem, pieczeniem ciasteczek oraz wyręczaniem swoich Mam we wszystkich obowiązkach tego dnia. Tak aby był to dla niej dzień odpoczynku i wytchnienia a dla dzieci jeszcze większego docenienia ile poświęcenia i pracy wymaga rola Mamy.

Nie sposób przyjrzeć się tradycji każdego z krajów, jednak poznając pewne zwyczaje możemy bardziej refleksyjnie spojrzeć na to znane nam święto.

Dzień Matki to nie tylko docenienie naszych rodzicielek. W ten wyjątkowy czas możemy podziękować również duchowej Matce, która w różnych religiach przybiera inną postać Matki Boskiej, Matki Bogów Durga, Maji czy boskiej żeńskiej energii.

Dzień Matki to również docenienie naszej Matki Ziemi, która zwłaszcza w tych czasach wymaga wdzięczności i miłości. Mały gest wykonany dla Ziemi przez każdego z nas może zdziałać naprawdę wiele. A możliwości jest naprawdę dużo!

Nasza firma już od jakiegoś czasu stara się w jak najlepszy sposób przyczyniać się do ograniczania plastikowych opakowań, reklamówek, słomek itp.  Na życzenie klienta możemy zapakować nasze herbaty i kawy w ekologiczne opakowania. Namawiamy również do przychodzenia z własnymi puszkami czy opakowaniami. A dla tych, którzy chcą napełnić własny kubek termiczny/termos pyszną kawą czy herbatą czeka rabat w wysokości 15%.

 

Pamiętajcie o tym komponując prezenty dla Waszych ukochanych Mam! 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl