Dzień wszystkich Matek ! 0
Dzień wszystkich Matek !

                                                                

Maj rozpieszcza nas budzącą się do życia przyrodą, pięknymi kwiatami, coraz cieplejszą pogodą oraz pierwszymi darami natury. Nie bez przypadku Dzień Matki obchodzimy właśnie w tym miesiącu. W Polsce przypada dokładnie 26 maja, kiedy to obdarowujemy nasze Mamy pięknymi kwiatami, upominkami i laurkami.

Dzień, w którym doceniamy całe poświęcenie, opiekę i miłość jaką obdarowują nas nasze mamy. Dzień, w którym chcemy pokazać ogrom naszej miłości i wdzięczności. Od lat ten zwyczaj jest niezmienny i celebrowany na indywidualny sposób.

W różnych krajach obchodzony jest Dzień Matki inaczej i przypada czasami na inny dzień maja.

W Indiach praktykuje się święto Durga Puja, które jest dedykowane Matce Bogów Durga i Wielkiej Matce Kali Ma. Jest to pradawny zwyczaj obchodzony w drugą niedzielę maja. Od niedawna zaczęto również świętować ten dzień jako Dzień Matki rodzicielki.

10 maja w Meksyku, również nie zapomina się o duchowym znaczeniu święta Dnia Matki. Meksykanie rozpoczynają ten dzień mszą na cześć Najświętszej Dziewicy, wychwalając cechy macierzyństwa i doceniając jego piękno. Tradycją również jest przygotowywanie przez dzieci uroczyste śniadanie swoim mamom oraz wręczanie kwiatów lub jakiegoś upominku.

Włosi również bardzo przykładają się do celebrowania Dnia Matki. Naród kojarzony z tradycyjnego traktowania rodziny, świętuje uroczystym obiadem, pieczeniem ciasteczek oraz wyręczaniem swoich Mam we wszystkich obowiązkach tego dnia. Tak aby był to dla niej dzień odpoczynku i wytchnienia a dla dzieci jeszcze większego docenienia ile poświęcenia i pracy wymaga rola Mamy.

Nie sposób przyjrzeć się tradycji każdego z krajów, jednak poznając pewne zwyczaje możemy bardziej refleksyjnie spojrzeć na to znane nam święto.

Dzień Matki to nie tylko docenienie naszych rodzicielek. W ten wyjątkowy czas możemy podziękować również duchowej Matce, która w różnych religiach przybiera inną postać Matki Boskiej, Matki Bogów Durga, Maji czy boskiej żeńskiej energii.

Dzień Matki to również docenienie naszej Matki Ziemi, która zwłaszcza w tych czasach wymaga wdzięczności i miłości. Mały gest wykonany dla Ziemi przez każdego z nas może zdziałać naprawdę wiele. A możliwości jest naprawdę dużo!

Nasza firma już od jakiegoś czasu stara się w jak najlepszy sposób przyczyniać się do ograniczania plastikowych opakowań, reklamówek, słomek itp.  Na życzenie klienta możemy zapakować nasze herbaty i kawy w ekologiczne opakowania. Namawiamy również do przychodzenia z własnymi puszkami czy opakowaniami. A dla tych, którzy chcą napełnić własny kubek termiczny/termos pyszną kawą czy herbatą czeka rabat w wysokości 15%.

 

Pamiętajcie o tym komponując prezenty dla Waszych ukochanych Mam! 

Komentarze do wpisu (0)

Bestsellery
Rooibos Orientalna Noc
Rooibos Orientalna Noc
9,75 zł
szt.
Ceylon Dimbula
Ceylon Dimbula
12,50 zł
szt.
Mantra
Mantra
17,00 zł
szt.
Golden Yunnan Superior
Golden Yunnan Superior
12,00 zł
szt.
Nektar Bogów
Nektar Bogów
17,00 zł
szt.
Fujian Gong Fu
Fujian Gong Fu
16,50 zł
Pu Erh Mango Papaya
Pu Erh Mango Papaya
13,50 zł
szt.
Japońska Wiśnia
Japońska Wiśnia
11,50 zł
szt.
Wschodniofryzyjska
Wschodniofryzyjska
12,50 zł
szt.
Sencha Kaktusowa
Sencha Kaktusowa
9,95 zł
szt.
Ceylon OP Sarnia
Ceylon OP Sarnia
9,95 zł
szt.
Konfitura z płatków róży
Konfitura z płatków róży
18,90 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl