Napisz do nas: info@fanaberia.net.pl Zadzwoń: +48518606081
do kasy suma: 0,00 zł
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (ekoPocztex - odbiór w paczkopunkcie) już od 119,00 zł.

mieszanki ajurwedyjskie

Chakra Tea Chakra Tea
Cena:

14,50 zł

szt.
zobacz więcej
Kapha Kapha
Cena:

19,00 zł

szt.
zobacz więcej
Pitta Pitta
Cena:

19,00 zł

szt.
zobacz więcej
Tulsi - Indyjska Bazylia Tulsi - Indyjska Bazylia
Cena:

13,50 zł

szt.
zobacz więcej
Vata Vata
Cena:

19,00 zł

szt.
zobacz więcej
Yogi Tea BIO Yogi Tea BIO
Cena:

19,00 zł

szt.
zobacz więcej

Ajurweda to tradycyjna medycyna indyjska, która postrzega zdrowie jako pryzmat wielu aspektów - człowiek uczy się patrzeć na układ ciało, umysł, duch w kontekście natury. Słowo ajurweda oznacza "wiedzę o życiu i długowieczności".
Podstawowym założeniem ajurwedy jest to, że istnieje więź pomiędzy makrokosmosem a mikrokosmosem - od wszechświata do jednostki. Pięć wielkich żywiołów składających się na otaczający nas świat jest również częścią naszego świata wewnętrznego. Eter/przestrzeń, powietrze, ogień, woda i ziemia - są jak cegiełki budujące życie.
Ajurweda łączy żywioły w trzy różne energie albo siły - znane jako dosze.

1. Vata (eter + powietrze)
Najbardziej dynamiczna spośród wszystkich trzech dosz. Vata odpowiada za nasz układ nerwowy, inelekt, słuch i cały ruch który zachodzi w organizmie. Ludzie tego typu szybko się uczą, cechują się wybitną pamięcią krótkotrwałą, są bardzo kreatywni, twórczy i energiczni.

2. Pitta (ogień + woda)
Energia transformacji. Pitta pomaga trawić wszystko, co przyjmujemy oraz czerpać z tego korzyści. Osoby tego typu oznaczają się dużym apetytem oraz szybkim metabolizmem. Są bardzo inteligentne, błyskotliwe, posiadają naturalną charyzmę, zapał i dyscyplinę.

3. Kapha (woda + ziemia)
Odpowiada za tkanki i płyny ustrojowe. Ludzie tego typu wyróżniają się zrównoważoną energią,  wytrzymałością oraz spokojnym usposobieniem. Posiadają niegasnący zapał oraz doskonałą pamięć. Kochający, troskliwi, hojni i łagodni.

Nasz indywidualny typ może się zmieniać w zależności od pór roku, dnia oraz samopoczucia. Samopoznanie i identyfikacja mogą pozwolić nam na swobodny balans oraz harmonizowanie wszystkich trzech dosz.
Nasze mieszanki ajurwedyjskie są specjalnie opracowane dla każdej doszy aby regulować energię oraz pracę całego organizmu. Odpowiednie składniki rozgrzewają lub ochładzają konkretne organy. 
Życie po ajurwedyjsku to wiele aspektów, na które składa się nasz rytm dzienny, dobowy oraz roczny. Odpowiednia dieta, dobór potraw, ruch fizyczny, pielęgnacja, obserwacja oraz odpoczynek.
Samoświadomość i regularność to duży krok do odnalezienia równowagi, a codzienne rytuały choćby filiżanka ziołowego naparu to sama radość dla zmysłów. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl