Bestsellery
Oolong Cytryna-Czarny Bez
Oolong Cytryna-Czarny Bez
14,50 zł
szt.
Rooibos Malina z Rabarbarem
Rooibos Malina z Rabarbarem
12,00 zł
szt.
Elegancka Wanilia z Jaśminem
Elegancka Wanilia z Jaśminem
17,00 zł
szt.
Ceylon Dimbula
Ceylon Dimbula
12,50 zł
szt.
Sencha Poranna Imbir Cytryna
Sencha Poranna Imbir Cytryna
11,50 zł
szt.
Ceylon Czekolada z Malinami
Ceylon Czekolada z Malinami
11,50 zł
szt.
Rum Cytryna
Rum Cytryna
12,00 zł
szt.
Dzika Wiśnia
Dzika Wiśnia
12,00 zł
szt.
Zabaione - Advocat
Zabaione - Advocat
11,50 zł
szt.
Gunpowder Temple of Heaven
Gunpowder Temple of Heaven
12,00 zł
szt.
Japan Kokeicha
Japan Kokeicha
24,50 zł
szt.
Spirulina Aloe Vera
Spirulina Aloe Vera
12,00 zł
szt.

O czym mówi nam kolor herbaty?

Każdy liść herbaty po zebraniu jest identyczny. Skąd więc podział na herbaty czarne, zielone, turkusowe czy czerwone? To wszystko zasługa oksydacji/utleniania (często błędnie nazywany fermentacją). Jest to wspaniały proces, który powoduje więdnięcie oraz utlenianie każdej zebranej rośliny. Podczas przetwarzania liści herbacianych jest to bardzo kontrolowany proces, gdyż to on determinuje jaki kolor herbaty uzyskamy.

Dla czarnych herbat oksydacja jest całkowita, co oznacza, że liść jest w 100% utleniony.
W herbatach pół-fermentowanych, znanych jako Oolong, proces utleniania jest przerywany, a liść jest utleniony w 10%, 20%, 30% lub w 70%.
Przy zielonych herbatach czy herbatach białych proces utleniania nie zachodzi.
Za to w herbatach ciemnych (u nas znanych jako herbata czerwona Pu erh) zachodzi prawdziwy proces fermentacji mikrobiologicznej.

Czerwonokrzew afrykański to inaczej Rooibos, który również przez wiele osób jest nazywany herbatą czerwoną, ze względu na czerwony kolor naparu, jednak z herbatą nie ma nic wspólnego. Jest to krzew, który rośnie w Afryce Południowej. Posiada cienkie i drobne igiełki, które posiadają intensywny, lekko miodowy posmak. W odróżnieniu od herbat, Rooibos nie posiada teiny ani kofeiny, przez może być pity przez kobiety w ciąży, dzieci oraz osoby starsze, o każdej porze dnia i nocy.

Zupełnie innym naparem będzie Yerba Mate - jest to ostrokrzew paragwajski, zwany "wiecznie zieloną rośliną". Na ten moment pozyskiwana jest już z Brazylii, Urugwaju, Argentyny, jak i oczywiście z Paragwaju. Posiada drobne, zielone liście oraz mocny, lekko cierpko-gorzki napar, który często porównywany jest ze smakiem tytoniu. Yerba Mate wyróżnia się swoją intensywną mocą oraz dużą dawką pobudzenia - zawiera spore ilości kofeiny oraz innych alkaloidów purynowych.

 

Herbata jest trunkiem doskonale znanym od setek lat w każdym zakątku świata. Na przestrzeni dziejów raczyli się nim cesarze i królowie. Dziś sięgają po ten cudowny napar miliony ludzi. Herbata liściasta, bo o niej rzecz jasna mowa, stanowi podstawę oferty naszego sklepu online. W Fanaberii znajdziesz przeszło 130 rodzajów tego napoju różniących się między sobą smakiem i aromatem. Zielona, czarna, oolong, a może yerba mate – na co masz dziś ochotę?

Dla każdego coś dobrego

Szukasz czegoś dla siebie? A może chcesz podarować wyjątkowy prezent bliskiej osobie lub pracownikom? Liściasta herbata online to wybór doskonały! W naszym sklepie dostępne są najróżniejsze mieszanki z Chin, Japonii, Indii czy Sri Lanki charakteryzujące się wyjątkowym smakiem i aromatem. Kupisz tu odmiany zielone, czarne, białe, żółte, oolong, rooibos, pu-erh oraz mieszanki ziołowe. Jesteś miłośnikiem pobudzającej yerba mate? Ona również jest do kupienia w Fanaberii wraz z niezbędnymi do zaparzenia i konsumpcji akcesoriami. A zatem zapraszamy na zakupy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl