Bestsellery
Spokojny Sen
Spokojny Sen
10,50 zł
szt.
Filtry do herbaty
Filtry do herbaty
32,00 zł
szt.
Zatrzymaj się w biegu
Zatrzymaj się w biegu
14,00 zł
szt.
Kwiatowy Ogród
Kwiatowy Ogród
16,00 zł
szt.
Królewska Malina
Królewska Malina
11,50 zł
szt.
Gruzińska
Gruzińska
9,00 zł
szt.
Ceylon OP Sarnia
Ceylon OP Sarnia
9,95 zł
szt.
Rooibos Malina z Rabarbarem
Rooibos Malina z Rabarbarem
12,00 zł
szt.
Malina z Truskawką
Malina z Truskawką
12,00 zł
szt.
Golden Dragon
Golden Dragon
12,00 zł
Japan Sencha Sakura
Japan Sencha Sakura
12,00 zł
szt.
Szczecińskie Magnolie
Szczecińskie Magnolie
12,50 zł
szt.

O czym mówi nam kolor herbaty?

Każdy liść herbaty po zebraniu jest identyczny. Skąd więc podział na herbaty czarne, zielone, turkusowe czy czerwone? To wszystko zasługa oksydacji/utleniania (często błędnie nazywany fermentacją). Jest to wspaniały proces, który powoduje więdnięcie oraz utlenianie każdej zebranej rośliny. Podczas przetwarzania liści herbacianych jest to bardzo kontrolowany proces, gdyż to on determinuje jaki kolor herbaty uzyskamy.

Dla czarnych herbat oksydacja jest całkowita, co oznacza, że liść jest w 100% utleniony.
W herbatach pół-fermentowanych, znanych jako Oolong, proces utleniania jest przerywany, a liść jest utleniony w 10%, 20%, 30% lub w 70%.
Przy zielonych herbatach czy herbatach białych proces utleniania nie zachodzi.
Za to w herbatach ciemnych (u nas znanych jako herbata czerwona Pu erh) zachodzi prawdziwy proces fermentacji mikrobiologicznej.

Czerwonokrzew afrykański to inaczej Rooibos, który również przez wiele osób jest nazywany herbatą czerwoną, ze względu na czerwony kolor naparu, jednak z herbatą nie ma nic wspólnego. Jest to krzew, który rośnie w Afryce Południowej. Posiada cienkie i drobne igiełki, które posiadają intensywny, lekko miodowy posmak. W odróżnieniu od herbat, Rooibos nie posiada teiny ani kofeiny, przez może być pity przez kobiety w ciąży, dzieci oraz osoby starsze, o każdej porze dnia i nocy.

Zupełnie innym naparem będzie Yerba Mate - jest to ostrokrzew paragwajski, zwany "wiecznie zieloną rośliną". Na ten moment pozyskiwana jest już z Brazylii, Urugwaju, Argentyny, jak i oczywiście z Paragwaju. Posiada drobne, zielone liście oraz mocny, lekko cierpko-gorzki napar, który często porównywany jest ze smakiem tytoniu. Yerba Mate wyróżnia się swoją intensywną mocą oraz dużą dawką pobudzenia - zawiera spore ilości kofeiny oraz innych alkaloidów purynowych.

 

Herbata jest trunkiem doskonale znanym od setek lat w każdym zakątku świata. Na przestrzeni dziejów raczyli się nim cesarze i królowie. Dziś sięgają po ten cudowny napar miliony ludzi. Herbata liściasta, bo o niej rzecz jasna mowa, stanowi podstawę oferty naszego sklepu online. W Fanaberii znajdziesz przeszło 130 rodzajów tego napoju różniących się między sobą smakiem i aromatem. Zielona, czarna, oolong, a może yerba mate – na co masz dziś ochotę?

Dla każdego coś dobrego

Szukasz czegoś dla siebie? A może chcesz podarować wyjątkowy prezent bliskiej osobie lub pracownikom? Liściasta herbata online to wybór doskonały! W naszym sklepie dostępne są najróżniejsze mieszanki z Chin, Japonii, Indii czy Sri Lanki charakteryzujące się wyjątkowym smakiem i aromatem. Kupisz tu odmiany zielone, czarne, białe, żółte, oolong, rooibos, pu-erh oraz mieszanki ziołowe. Jesteś miłośnikiem pobudzającej yerba mate? Ona również jest do kupienia w Fanaberii wraz z niezbędnymi do zaparzenia i konsumpcji akcesoriami. A zatem zapraszamy na zakupy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl