Napisz do nas: info@fanaberia.net.pl Zadzwoń: +48518606081
do kasy suma: 0,00 zł
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (ekoPocztex - odbiór w paczkopunkcie) już od 119,00 zł.

Poznaj nasze smocze herbaty w Chińskim Roku Drewnianego Smoka.

Chiński Rok Drewnianego Smoka

Chiński Nowy Rok: Tradycje, Symbolika i Radość Świętowania

 

Chiński Nowy Rok, znany również jako Święto Wiosny, to jedno z najważniejszych i najbardziej kolorowych świąt w kalendarzu chińskim. To czas, gdy rodziny zbierają się, by celebrować przemiany w cyklu życia, jednocześnie oddając hołd swojej kulturze i tradycji. Przyjrzyjmy się tajemnicom Chińskiego Nowego Roku, poznając jego symbolikę, tradycje i radosne aspekty świętowania.

 

Symbolika Roku 

 

Chińskie znaki zodiaku ściśle powiązane są ze zmianami kalendarza księżycowego i mają 12 letni cykl. Każdy rok w takim cyklu ma swojego patrona zwierzęcego, który powiązany jest z jednym z pięciu elementów: drewno, ogień, ziemia, metal i woda.
Zatem pełny cykl chińskiego kalendarza zodiakalnego trwa 60 lat.

Każde z 12 zwierząt chińskiego zodiaku reprezentuje pewne cechy charakterystyczne i przypisywane są mu różne właściwości. 

Patronem roku 2024 jest Smok a powiązanym z nim elementem drewno.
Zatem według astrologii chińskiej Drewniany Smok będzie panował w roku 2024.
Smok  jest uważany za symbol mądrości, siły i szczęścia w chińskiej kulturze. Chińczycy wierzą, że osoby urodzone w takim roku są odważne, asertywne, dumne i wysoce inteligentne.

 

Przygotowania do Święta

 

Zanim nadejdzie dzień Chińskiego Nowego Roku, rodzinny dom ożywa intensywnymi przygotowaniami. Tradycyjnie ludzie sprzątają swoje mieszkania, aby pozbyć się zła ducha i uczynić miejsce przyjemnym dla ducha Nowego Roku. Nieodłącznym elementem jest także dekoracja domu czerwonymi lampionami, symbolizującymi szczęście i powodzenie.

 

Święto Smoczych Tańców i Parad

 

 Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów obchodów chińskiego Nowego Roku jest taniec smoków, podczas którego grupa ludzi przebranych za smoki i lwy wykonuje specjalne układy choreograficzne. Taniec ten jest uważany za symbol szczęścia i obfitości, a także odstrasza złe duchy. W niektórych regionach trwa on nawet kilka dni i jest uważany za jedno z najważniejszych wydarzeń podczas obchodów Nowego Roku. Wierzono, że smok przynosi szczęście, więc tańce mają na celu przyciągnięcie pomyślności na nadchodzący rok.

 

Kulinarne Uroki Święta

 

Chiński Nowy Rok to również czas, aby cieszyć się wyjątkowymi smakami kuchni chińskiej. Rodziny spotykają się przy wspólnym stole, aby degustować tradycyjne potrawy, takie jak pierogi z nadzieniem, sałatki z rybą (symbolizującą pomyślność) czy dania gotowane na parze. Nie może zabraknąć tradycyjnej herbaty takiej jak Oolong zwanej też smoczą herbatą. Herbata ta oferuje szeroki zakres smaku, aromatu oraz różne oblicza ze względu na poziom utlenienia. 

 

Czerwony Kolor i Błyszczące Enklawy

 

Czerwony kolor jest nieodłącznym elementem Chińskiego Nowego Roku. Wierzy się, że przynosi on szczęście i odstrasza zło. Ludzie noszą czerwone ubrania, używają czerwonych dekoracji, a nawet pieniądze wręczane są w czerwonych kopertach. Błyszczące oznaczenia również odgrywają ważną rolę, reprezentując bogactwo i dobrobyt.

 

Zaklęcie na Przyszłość

 

Podczas Chińskiego Nowego Roku, praktykowane są również różnego rodzaju rytuały i obrzędy mające na celu przyciągnięcie pomyślności. Wierzono, że ofiarowanie pieniędzy w czerwonych kopertach, tzw. hongbao, przyniesie szczęście i dobrobyt. Również spalanie fajerwerków miało odpędzić złe duchy.

 

Świętuj Rok Smoka

 

Chcesz poczuć magię Roku Smoka? Nasze herbaty Oolong otoczą Cię zapachem, smakiem i aromatem tego magicznego czasu.

Zapraszamy do sklepu internetowego https://www.fanaberia.net.pl/herbata-oolong 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl